MISJA SZKOŁY SZTUKI TAŃCA

"Misją naszej szkoły jest wspieranie rozwoju tanecznego, niezależnie od umiejętności.

To przestrzeń, w której każdy może rozbudzać artystyczne zainteresowania i pasje,

poszerzać taneczny warsztat, a dzięki temu rozwinąć swój unikalny potencjał.

Nauka w szkole może stanowić wstęp do kontynuowania kariery tanecznej w przyszłości".

DLACZEGO WARTO TRENOWAĆ W SZKOLE SZTUKI TAŃCA?

Czy Twoje dziecko jest aktywne i potrzebuje dodatkowych zajęć ruchowych? Czy Twoje dziecko lubi zdrową rywalizację i chciałoby zdobywać umiejętności, które pomogą mu w przyszłości przygotowywać się do startu w zawodach?

A może ma już doświadczenie taneczne, które chce pielęgnować i nieustannie się rozwijać?

Szkoła Sztuki Tańca RAMADA może pomóc Twojemu dziecku, bez względu na jego wiek, dobrze się bawić, uczyć nowych umiejętności, jednocześnie budując jego pewność siebie.

Lekcje tańca to świetny sposób aby młodsze dzieci były aktywne, brały udział w zajęciach grupowych i dobrze się bawiły, jednocześnie zyskując lepszą koordynację i kontrolę motoryczną. Dla dzieci starszych i młodzieży taniec to fantastyczny sposób na wyrażenie siebie, aktywność fizyczną i kontakty towarzyskie.

Program Szkoły został stworzony w taki sposób aby zagwarantować ciągły rozwój przy jednoczesnej różnorodności, w której każdy znajdzie coś co pokocha.

ZASADY REKRUTACJI

Każdy uczestnik starający się o przyjęcie do szkoły jest zobowiązany do wzięcia udziału w przesłuchaniu. Przesłuchanie nie obejmuje jedynie najmłodszych dzieci w wieku 3-8 lat (etap Tanecznej Ramadki, Przedszkola Tanecznego i Małej Szkoły Tanecznej).

W trakcie przesłuchania określany jest poziom umiejętności, na podstawie którego następuje przydział dla klas na danym etapie wiekowym.

W każdej klasie na danym etapie wiekowym realizowane są te same przedmioty i elementy zajęć jednak dostosowane do umiejętności i poziomu danej klasy.

Pamiętaj, że wszyscy uczą się w różnym tempie!

JAK DŁUGO TRWA NAUKA W SZKOLE SZTUKI TAŃCA?

Tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie, ponieważ zawsze masz możliwość rezygnacji z zajęć.

Naszym celem jest jednak przeprowadzić Twoją taneczną przygodę z systematycznym progresem, dlatego dla wszystkich grup wiekowych proponujemy konkretny schemat edukacyjnej podróży.

ETAPY NAUKI– 4 GŁÓWNE PROGRAMY TRENINGOWE W SZKOLE SZTUKI TAŃCA

Dział dla najmłodszych 3-8 lat

(Taneczna Ramadka dla dzieci w wieku 3-4 lat, Przedszkole Taneczne 5-6 lat oraz Małą Szkołę taneczną dla dzieci w wieku 7-8 lat).

Dział dla dzieci 9-12 lat

Dział dla juniorów 13-16 lat

Dział dla dorosłych 17+

Uczniowie są przydzielani dla klas na każdym etapie wiekowym w zależności od umiejętności, zarówno od poziomów początkujących dla osób bez doświadczenia, jak i tych bardziej zaawansowanych.

Przejście z poszczególnych działów nie odbywa się automatycznie. Uczniowie muszą osiągnąć odpowiedni wiek, zdobyć określone umiejętności, wykazać się wystarczającym poziomem zainteresowania, skupienia i koncentracji, aby przejść do następnego poziomu szkolenia.

Istnieje możliwość ukończenia tylko jednego lub dwóch etapów nauki – wszystko zależy od tego w jakim wieku uczniowie dołączą do naszej szkoły. Warunkiem uzyskania certyfikatu jest ukończenie całego roku szkolnego edukacji w danej klasie.

CZEGO BĘDĘ SIĘ UCZYŁ? PROGRAM ZAJĘĆ SZKOŁY SZTUKI TAŃCA

PROGRAM ZAJĘĆ W KLASACH SZKOŁY SZTUKI TAŃCA OBEJMUJE:

- taniec współczesny

- taniec jazzowy

- taniec klasyczny*

- elementy akrobatyki

- technikę taneczną

- stretching i elementy gimnastyki

- zajęcia repertuarowe

Jest to najlepsze połączenie najbardziej poszukiwanych zajęć tanecznych z elementami zajęć technicznych a każdy program oferowanych przez nas zajęć został stworzony w oparciu o wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu tancerzy.

*Wszyscy uczniowie, niezależnie od dominujących preferencji gatunkowych, przechodzą szkolenie techniczne z elementów tańca klasycznego, aby wspierać ich drogę do profesjonalnego tańca.

Wierzymy, że edukacja baletowa ma zalety na całe życie i stanowi podstawę wszystkich technik. Naszą misją jest nauczenie tancerzy podejmowania wyzwań, postrzegania systematycznej pracy i wysiłku jako drogi do mistrzostwa, uczenia się na błędach i znajdowania inspiracji poprzez osiąganie celów.

Każdy etap nauki jest zróżnicowany pod kątem ilości godzin zajęć odbywających się w ciągu tygodnia.

Dział dla dzieci obejmuje 2h-4h w tygodniu, dział dla juniorów 3h-5h w tygodniu i dział dla dorosłych 3h-5h w tygodniu.

Prowadzenie zajęć przez wszystkie lata jest zorganizowane tak, aby zapewnić równowagę, spójność i różnorodność oraz systematyczny rozwój taneczno – ruchowy względem wszystkich prowadzonych lekcji.