SZKOŁA AKROBATYKI POWIETRZNEJ

60 min/120 min/180min

KOSZT ZAJĘĆ*:
* Cena zależna od ilości zajęć w tygodniu dla danej klasy.

WPISOWE:
350 PLN

To pierwsze takie miejsce w Polsce, innowacyjna formuła szkolenia dzieci od najmłodszych lat pod kątem umiejętności akrobatyczno-tanecznych z wykorzystaniem przyrządów takich jak: koła, szarfy, rury połączone z treningiem tanecznym i akrobatycznym.

Szkoła prowadzi kształcenie w trybie 3/4-letnim (klasa podstawowa, klasa brązowa, klasa srebrna, klasa złota).

Szkoła Akrobatyki Powietrznej strukturalnie podlega pod Niepubliczną Szkołę Baletową Szkołę Sztuki Tańca Ramada w Opolu, która jest zarejestrowana w ewidencji niepublicznych szkół artystycznych prowadzonej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego nr 766/72/2015 i daje możliwość zdobycia certyfikatu ukończenia Szkoły Akrobatyki Powietrznej o specjalizacji: Akrobatyki Powietrznej.

KORZYŚCI

• Kształcenie na wszystkich poziomach umiejętnościowych.

• Możliwość uzyskania dwujęzycznego certyfikatu.
  • Dzięki doskonaleniu umiejętności akrobatycznych, uczestnik zostaje przygotowany do uprawiania innych dyscyplin sportowych.
  • Możliwość uczestnictwa w wydarzeniach sportowych, wyjazdy zawodnicze.
  • Sport i sztuka w jednym.
  • Rozwój koncentracji, zmysłu równowagi oraz orientacji przestrzennej.
  • Całościowy rozwój motoryczny uczestnika.
  • Eliminowanie wad postawy.
  • Rozwój siły, zwinności i elastyczności ciała.
  • Systematyczne doskonalenie umiejętności akrobatycznych i tanecznych.

Bloki tematyczne, na których oparty jest program szkolny i lekcje:

AKROFLY - ćwiczenia na przyrządach (szarfa, koło, rura pionowa).

AKROMOTORYKA - ćwiczenia wzmacniające, koordynacyjne, ogólnorozwojowe, praca nad kondycją

AKROSTRETCHING – praca nad elastycznością mięśni, więzadeł, ścięgien tak aby w kontakcie z przyrządem uzyskać swobodę w wykonywaniu poszczególnych figur w pełnym rozciągnięciu.

AKRODANCE - zajęcia taneczne, pracujemy nad elementami, które są bardzo istotne podczas każdej prezentacji na przyrządzie. Skupiamy się przede wszystkim na poznaniu technik tanecznych, budowaniu świadomości własnego ciała, estetyce ruchu, gracji, wizerunku scenicznym.

AKROJUMP – zajęcia akrobatyczne, nauka elementów na ścieżce akrobatycznej.

AKROSTAGE - praktyki sceniczne, przygotowanie do spektakli, praca nad wyrazem artystycznym i przygotowaniem choreografii.

Dla dzieci w wieku 9-12 lat przydział do klas odbywa się drogą przesłuchań, podczas których nasi trenerzy klasyfikują uczniów do klasObecnie prowadzimy nabór do klas podstawowych.