SZKOŁA BALETOWA

1h lekcyjna = 60 min

CZESNE:
* Cena zależna od ilości zajęć w tygodniu dla danej klasy.

WPISOWE:
350zł

WIĘCEJ O SZKOLE

Od 9 roku życia młodzi tancerze mają możliwość podjęcia bardziej formalnej ścieżki nauki i dołączenia do Szkoły Baletowej RAMADA.

Niepubliczna Szkoła Baletowa w Opolu, to wyjątkowe miejsce, które zrzesza dzieci i młodzież chętne do podjęcia nauki, kształcenia talentu, pasji i umiejętności w wielu kierunkach tanecznych.

Program nauczania naszej szkoły został opracowany ze szczególnym uwzględnieniem indywidualności ucznia. Zapewniamy umożliwienie wszechstronnego rozwoju artystycznego.

Kształcenie odbywa się w systemie popołudniowym, w trybie 9- letnim. Taki system nauki jest dogodny dla uczniów kształcących się w dziennych szkołach ogólnokształcących. Obowiązują roczne umowy kształcenia.

Szkoła nie posiada uprawnień szkoły publicznej.

Szkoła działa na podstawie wewnętrznego STATUTU SZKOŁY.

Nasza Szkoła jako jedyna w Polsce kształci tancerzy w całym cyklu nauki równorzędnie w trzech głównych technikach:

- taniec klasyczny

- taniec współczesny

- taniec jazzowy

Pozostałe przedmioty:

- choreografia

- technika taneczna

- taniec ludowy

- repertuar

- akrobatyka i gimnastyka

- rytmika i umuzykalnienie

- techniki uzupełniające

Choć 9-letnia perspektywa nauki wydaje się długa i czasami odległa mamy dobrą wiadomość – na jej końcu na naszych uczniów czeka DYPLOM ukończenia Szkoły, który otwiera wiele drzwi i możliwości na całym Świecie.

Nasza Szkoła kształci najlepszych tancerzy, wielokrotnych Mistrzów Polski i Świata, to dzięki systemowi naszej pracy udaje nam się osiągać takie wyniki. Uczniowie Szkoły Baletowej mogą ubiegać się o przyjęcie do reprezentacji zawodniczej RAMADA TEAM.

ZASADY REKRUTACJI DO SZKOŁY BALETOWEJ

Dla dzieci w wieku 9-12 lat przydział do klas odbywa się podczas egzaminu kwalifikującego, w trakcie którego na podstawie sprawdzenia umiejętności i predyspozycji uczniowie są przydzielani do klas.

Obecnie prowadzimy rekrutację na rok 2023/2024 do:

- Klasy I

- Klasy III

- Klasy V

Zapewniamy indywidualne podejście do kandydata

CELE DZIAŁALNOŚCI NASZEJ SZKOŁY

• przygotowanie uczniów do pracy w charakterze tancerza (teatr, opera, szkoły, kluby i zespoły taneczne)
  • przygotowanie do roli przyszłego trenera/choreografa
  • przygotowanie uczniów do dalszych studiów (artystycznych, pedagogicznych, reżyserskich, tanecznych i choreograficznych)
  • umożliwienie zdobycia wykształcenia pozwalającego podjęcie pracy w Polsce oraz Unii Europejskiej